CLICK HERE FOR BLOGGER TEMPLATES AND MYSPACE LAYOUTS »

16 Ekim 2007 Salı

3.bayram günü


3. bayram günü kahvaltı yapıldı güzelce sonra hazırlanıldı ve anneyi iyileştirmek için yola çıkıldı gezmeye kızılcahamam'a eylüş ananesine bırakılarak. çok zevkli geçirilen kızılcahamamdan sonra güzel bir yemek yenildi çukurambar livada ve akşam için yapılan plan için koşturulmaya başlandı. fatmaya ev hediyesi alındı ve eylüş giydirilip selma anneye inildi yener amcalar beklenirken. bu sırada her gittiğimizde çikolatalara devamlı eylüşü uzatan ve "sen dök, bi dağıt şuraları kuzum ben toplarım" diyen selma anneye ilk defa kızım uydu ve bi çikolata kaptı ve bırakmadı elinden uzunca bi süre ve bizde açmadan onla oynamasına izin verdik ve resimledik bu halini. sonra fatmalara gittik muhabbet ettik hepberaber. eve geldiinde anne çok yorgundu ama rahatlamıştı kızılcahamamda ki bunun etkisiyle rahatça uyudu.

selami dayılar ve tuğçeler


hasta hastada olsa haydar amcayı kıramadık ve hazırlandık çıktık yola,selami dayılara gittik ama yolda kızım uyudu bi güzel,bi süre sonra uyandı ve özgenin kucağında herkese gülücükler saçtı,özge yana dönse güldü kızım,zaten bebeklerin hepsi bayılırmış özgeye ama bizimki abarttı sanki. selami dayılarda biraz uzun kaldık çünkü saolsun pasta börek yemek konusunda çok çok yetenekli pakize yenge çok güzel şeyler hazırlamıştı ve zaten selami dayıda bize yedirmeden göndermedi ne kadar kalkmak istesekte.ordan kalkıp kızıma dişlik almak için optimuma uğradık yolumuzun üzerinde diye,bu aralar dişlerimiz inanılmaz kaşınıyo ve evdeki en sevdiğimiz dişliğide kaybettik ve diğerlerinede ısınamadık. ordan tuğçelere gittik ve ordada yoğun bir sevgi seline kapıldık,aşırı güleç ve herkese mavi boncuk dağıtıyordu kızım bugün ve bende bu halinden aşırı mutluydum çünkü o huzursuz olup başkalarının kucaında durmayınca ben kendimi kötü hissediyorum. orda gene tatlı tabağına kafayı eğdi kızım ve bahar teyzeside tabağı uzattı önüne tuğçenin kucağındayken.tuğçenin istanbulda çalışan ablası tuna ve eniştesi ferdi ilede resimledik kızımızı ama çok hoş sohbet bir ortamda anne ve babayla resim çekmeyi unutmuşuz malesef.bi dahaki sefere inşallah yada onların çektiklerinde varsa onlardan alır koyarız artık.orda çok oturamadık zira milli takımın maçı vardı ve tuğçelerin evin orda atv yayınında genel bi sorun vardı biz hemen kaçıp haydarlarda izledik maçı ve sonra eve gelip yattık ertesi gün anneyi iyileştirme planları yaparak.

2.bayram günümüzbayramın 2. günü benim hastalığım hala geçmediinden geç kalktık gene ve çıkmadık epey süre dışarı. öğleden sonra idi sanırım annemlere indik ve orda kızım filiz teyzesiyle oynadı biraz fıstık yeşili rabia halasının zevki elbisesi üzerinde iken. sonra selma annesine götürdük sevsin diye herzmanki gibi ve babanın kucaında eve çıktı kızım,dinlenme kararı almıştık anne hasta diye ama haydar amca bırakmadı bizi saolsun gene:)