CLICK HERE FOR BLOGGER TEMPLATES AND MYSPACE LAYOUTS »

3 Ağustos 2008 Pazar

pazarımız


ve annenin tatil gününde, sabahımız erken başladı kızımla, haydar rahatsız olduğundan bizde kalıyordu iki gecedir ve bu sabahta kızım onu erken uyandırdı,önceki sabah ise ben ateşini ölçtükten sonra yüksek olduğu için duş alması için kaldırmıştım. kahvaltıdan sonra haydarı iğneye götürdü babamız ve bizde ananede muhabbet ettik ve evimize gelip eylüşü uyandırdıktan sonra evimizde değişiklik yaptık,artık bizim odamızda yatağı yok eylüşün kendi odasında uyuyacak kızım. değişiklikleri yaptıktan sonra uyanan kızıma yemek yedirdim ve makarnayı içine çekerek öyle tatlı yediki gene eylüş, dün akşamda bu haline hepimiz ölmüştük gülmekten.filiz teyzemizin telefonu ile ananeye indik gene çünkü izmirden nazan teyzeler gelmişti ve düğün için kırşehirden gelen akrabalarla epey kalabalık bi sohbet ettik kızımla bol bol turladık ve merdiven çıkıp indik, en çok sevdiği şeylerden biri merdivenj çıkıp inmek ve zile basmak kızımın. ve yine haydar ve dayımın oğlu erdi ile evimize çıktık, eylüş hemen uyudu beyler ps keyfi yapıyorlar dondurma,karpuz cips vs vs eşliğinde ve annede blog yazıyor.

günlerimiz
günlerimiz hala fazlası ile koşturmaca ile geçiyor bahar teyzemizin düğününden dolayı. cuma günü ananemize kıyafet bakmaya,babamıza ve esatla erdeme ayakkabı almaya kızılaya çıktık, ananemizin dışında herkesin istediklerini aldık,biz alışverişte iken kızıma derya teyzesi ve çiğdem baktı saatlerce saolsunlar. kızım onları hiç üzmemiş yemeğini ve uykusunuda aksatmamış. cumartesi günüde kuzenimin mağazasına indik anneme kıyafet bakmaya ama ordada beğenemedi annem.ilk resimde kuzenimin mağazasında turlarken kızım ve sonrada selma annesinin dükkanından iki bonibon alıp kaçan ve sonrada arabasında hala elinden bırakmayan kızım ama onların sesi hoşuna gidiyor yoksa açıp yedirmiyorum zaten, dükkana her gittiğinde onların olduğu bölüme gidip alıp sallamak hoşuna gidiyor, o gün ise iki taneyi alıp resmen kaçtı dükkandan kendi başına koşarak:)

doktor kontrolümüz

geçen hafta gittiğimiz sami beyin yazdığı idrar kültürü için idrar vermemiz epey uzun sürdü çünkü kızım hep kaydırdı idrar poşetlerini, zar zor verdiğimiz idrar sonucumuz temiz çıktı ve içim rahatladı ve sonra kızımı ve kendimi göz doktoruna götürdüm yine ada hastanesine ama ben muayene olamadım sadece kızım ilk göz muayenesini oldu ve doktorumuz çok tatlı çok anlayışlı çıktı. arada dışarı çıktığında eylülü severken onun muayene olacağını öğrenince o zaman ben önlüğümü çıkarayım dedi ve önlüksüz muayene etti eylüşü belki doktor korkusu vardır diye ama eylülün sami beye olan sevgisini bilmiyordu tabi:)) eylül en son sami beye gittiğinde ona bi sevgi bi alaka bi öpücükler yolladıki, bu sevişmeleri sami beyin asansöre binmesiyle zar zor son buldu en son hala ona cee diye gülücükler yolluyordu,sami beyde ona asansörden cee ler yapıyodu tabii:)) ilk göz taramamızda herşeyin yolunda olduğunu,retinamızın sağlamlığını ve gözlerimizin biraz badem olmasından dolayı kayma yanılsaması yaşayabileceğimizi(ki ben yaşamıştım) ama böyle bir şeyin olmadığını gayet sağlıklı gözlerimiz olduğunu,takip vs gibi durumları kontrol etti doktorumuz.