CLICK HERE FOR BLOGGER TEMPLATES AND MYSPACE LAYOUTS »

26 Aralık 2007 Çarşamba

çirkin kızım

bu aralar eylüşün hızına yetişmek zor ve bende unutkanım ama aklıma geldikçe yazacağım. kızımın dünden beri yaptığı bişi çirkin ol dediğimizde dudaklarını büzerek burnuna doğru çekmesi ve çirkin olması ve çok komik oluyo bunu yaparken bayılıyouz gülmekten . odadan çıkacağımızı anladığında ağlamaya başlaması,özellikle işte kuzu kuzu geldim diye şarkı söylediğimde dansetmesi bu aralar yaptıklarından önekler.ha bu arada istanbulda küçük hala esrada kalırken ve esra öksürdüğünde eylüşünde öksürmesi ama ankaraya geldiğinde unutmasıda var. artık eskisi kadar sık yazamıyorumda çünkü beni pcye oturtmuyo hatta mümkünse kendisi oturucak :)

aslında bu resim istanbuldan dönüşte otobüste çekildi ama kızım çirkin ol dediğimizde yaklaşık böyle yapıyo ama daha şekerini:))

dr kontrolümüz

pazartesi sabahtan gittik sami beye ama ben hasta olduğumdan elimi kaldıracak kuvvet bulamadım yazmak için ve kendimi biraz toplayıp yazdığımda eylüş kucağıma gelmek istedi ve klavyeye saldırınca yazdıklarım gitti ne yaptıysa kıpırcan.aslında uzunda bi yazı idi ama olsun bakalım, hadi sil baştan başlıyoruz.
sami beyin yanına gider gitmez bizi kapıda görünce aldı içeri sevgili doktorumuz. hemen yanağındaki kızarıklık çekti dikkatini, ne yaptıksa tekarlamasına engel olamadığımız sanki ısırılmış gibi bi kızarıklık var yanağında,sami beyin atopik dermatit dediği.bununla ilgili biraz konuşup rutin kontrolünü yaptı ve idrar yolları enf. hakkında konuştuk vs. kızım kilo konusunda ne sevindirdi beni nede üzdü 500 gr almış bu ay ve 7,500gr olmuş,ama boy konusunda resmen dumur oldum normalde ayda 2cm uzayan kızım bu ay 6cm uzayarak 70 cm olmuş. sami beye kızı zeynebi sorduğumda ii naapsın işte ben bayramda nöbetçiydim 24 saat çalışıp 24 saat bayıldım bi ara kızın elinde salatalık vardı bak nasıl kemiriyo dedim eşime oda tabi kemirir dişi çıktı dedi nasıl yani ne zaman dediğimde 3 gün oluyo dedi yani siz düşünün :)) sonra idrar vermek için beklerken ben haydar ve ali kahvaltı yapalım dedik kendimize poaça ve grefurt suyu aldık ama eylüş bardağa öyle atıldıki bi kaç atılmasından sona dayanamadım verdim ve şapur şupur içti bir sürü,oysaki baya ekşiydi bana bile ama sevdi sanırım o ekşiliğini. akşamüzeri idrar sonucumuz temiz çıktı ve bugünde idrar kültürü sonucumuz temiz çıkmış,çok sevindim enfeksiyonun tekrarlamadığına. eylüşe hastalığım bulaşmasın diye annemde eylüş, bi ara durmayınca inip emme olayımızı yaptık ve uyudu,kızıma bulaştırmadan atlatmak için çabalıyorum. istanbul resimlerimizide yükleyeceğim iyileştiğimde ama önemlisi kızım sağlığının iyi olması .