CLICK HERE FOR BLOGGER TEMPLATES AND MYSPACE LAYOUTS »

24 Haziran 2008 Salı

salçacı eylüş


e yaz geldi artık anane dururmu! dün domates almış sadece yüz kilocuk ve bugün erken kalkılıp salçaya yardıma inildi ama kızımla ne kadar yardım edilebildi ayrı konu.sabahtan domatesi doğrarız diye düşünmüştüm ama annem ben indiğimde yıkayıp doğramıştı bile,kahvaltımızı yapıp eylüşü uyutmaya çalıştım ama uyurmu iş var. annemle domatesleri kaynaması için ocağa koyup ben kızımla ilgilendim,oynadık bol bol ve sonra uyuyakaldık bu sırada domates kaynamış ben kalktım domatesi indirip sıkmak için hazırladık,aslında biz sıkmak demeyiz salça çıkarma deriz bu evreye(salça yapmasını bilenler ne demek istediğimi anlarlar) sonra nazife ve ebuş geldi ki eylüş uykuda ebuşun sesini duyar duymaz uyandı,zeynebi çağırdık , ebuşu uyuttuk ve işe koyulduk, salçayı çıkarıp çıkan suyu kaynaması için ocağa koyup ben eve geldim işe gitmek için.sanırım geceyarısı salça kaynar ve hazır kıvama gelir. eylüş biz salça çıkarırken çok heyecanlandı ve oda yapmak istedi ama izin vermedim tabi, sadece karıştırdı azıcık ilk kaynama aşamasında,e kızımın elinin değdiği salça bu sene tadından yenmez artık:)isteyenler olursa kilosu milyar dolarlarla satılır :))

5 yorum:

Öykü'm dedi ki...

Çalışan, herşeyi hazır alan biri olarak, gerçekten hayranım,sizin evde bu tarz şeyler yapmanıza. Ne güzel, sağlıklı besleniyorsunuz..Ellerinize sağlık..

emel dedi ki...

canım annem durmuyto ben durmak istesemde durdurmuyo beni. bugün telaşımı bi görseydin. ama bende bunları yaparken o kadar koşturmacaya rağmen çok mutlu oluyorum,yapacak yerimiz var yapabiliyoruz yoksa çok zor. bi gün gel hepberaber yapalım:)

hale dedi ki...

ben 3-5 kilocuk alabilirmiyim minişimin elim değimiş ona dadından yenmez valla evimin en güzel köşesinde saklarım

emel dedi ki...

e senin hisseni saklıyorum zaten. borcun 5 milyar dolar:))

hale dedi ki...

ooo epey birikmiş borçlarım seni öpsem kuzumu koklasam silermisin tüm borçlarımı:))

bu arada inşallah en kısa sürede taşınacağım yeni adresim:)))
http://bestemdenizgozlum.blogspot.com/