CLICK HERE FOR BLOGGER TEMPLATES AND MYSPACE LAYOUTS »

10 Şubat 2009 Salı

veee ebuşş

babannesine gelen ebuşla,zaten anane kuşu olan eylüş bol bol oynamışlar gene ve bu defa hiç kavgaya dönmemiş oyunla başlayan günleri. sanırım ikiside büyüyor ve artık yeni gelecek olan baharın bebeği ile iyice abla olacak kuzular.
işte kızımdan bi kaç kare

oyuncaklarıyla sevişirken eylüş


ilk defa hamburger yerken yeni masasında kızım
marketten alışveriş yapan annesine yardım eden kuzu
selma annesilgilde dileğin köpeği ile oynarken

neler yapıyoruz

bir önceki yazımdaki herşeyi yapabiliyor kızım, özellikle yemek yeme konusunda neredeyse destek almıyor artık bizden. kahvaltıda masamıza oturup onun tabağına yiyeceklerini koyuyorum ve kendisi çatalla yiyor, çorbayıda kaşıkla kendisi içiyor, içine attığım ekmekleride severek yiyor, tabiki biraz döküyor ama öyle üstü başı etraf batmıyor. her sabah kalktıında ilk lafımız anni süüt sonra ise hadaa oluyor tam bir haydar delisiyiz, her anımız haydara gidelimle geçiyor. onunla söylediğimiz şarkılara eşlik ediyor dili ödndüğünce yada radyoda duyduklarına kafayla yada diliyle ritim tutuyor kızım. herşeyin farkında ve herşey hakkında söyleyeceği bişeyler var muhakkak. bu aralar en çok sevdiğimiz şey kuru kayısı yemek, benim kurtarıcım oldu kuru kayısı, baktım eylüş mızıkçılık yapacak ve benimde işim var tabağına kuru kayısı koyuyorum yiyor güzelce. hala aşırı meyva düşkünlüğümüz var, özellikle elma, kitaplardan elma olan kitabı getirip "anni ema" diyor yada ahşap oyuncaklarından minicik bir ağaç var onuda "anni ema " diye gösteriyor ve elma canı istediğinde mutfağa götürüp elmanın yerinden elma istiyor.özellikle ahşam tamamlamalı oyuncaklarını çok seviyor, çiftlik tarzı olanı yerleştiriyoruz beraberce , kuzular "mee", inekler "möö", ağaçlar "emaa" ,arabalar "ınnn" yada "aaba",tavşan "tasan", kedi "pisi si" olarak söylenerek yerleştiriliyor.
peki yapmadıklarımız; kızım yüzünü yıkamayı sevmiyor malesef, her sabah banyonun kapısından kaçıyor ama banyo yapmaya bayılıyor hatta çıkmıyor ağlıyor.
şimdilik bu kadar aklıma gelince ve vaktim olunca yazarım tekrar.